Mateřská škola Chlum, okres Plzeň-jih

Mateřská škola byla zrekonstruována z bývalé základní školy z roku 1929 a nově byla otevřena v roce 1981. Od roku 1981 do roku 2010 byla jednotřídní mateřskou školou a od 1.9.2010  se stala dvoutřídní  mateřskou školou  venkovského typu, která zcela vyhovuje celodennímu provozu.

Mateřskou školu obklopuje velká zahrada, kterou lemují vzrostlé buky, duby, kaštany, břízy a lípy.

Nabízí velké možnosti pohybu dětí v jakémkoli ročním období. V horní části  zahrady  jsou dvě velké herní sestavy. Věž  Kuba se skluzavkou, horolezeckou stěnou a dvěma žebříky a  multifunkční sestava Kulihrášek se skluzavkou, žebříkem, horolezeckou  stěnou, šikmou rampou se šplhacím lanem, kormidlem a tabulí. Dále je zde pískoviště a zahradní domek, který má dvě části. Jedna slouží k ukládání hraček a druhá jako kuchyňka pro hry dětí. Vedle domku jsou k dispozici dvě houpadla. V dolní části zahrady je umístěna lanová dráha, divoké kořeny a houpačka hnízdo. Velké využití mají také dvě brány na fotbal, které především slouží klukům .

Spodní část zahrady slouží k volnému proběhnutí a míčovým hrám dětí. Lokalita, ve které se naše MŠ nachází, umožňuje mnoho pozorování přírody, nabízí realizaci ekologické výchovy, naplňování zdravého životního stylu, umožňuje realizaci pěších výletů a tak podporu zdraví dětí.

Mateřská škola Chlum, okres Plzeň-jih